View Single Post
Old August 5th, 2011, 16:53   #4
wildcard
 
wildcard's Avatar
 
Join Date: Dec 2001
Location: In my man cave
Send a message via MSN to wildcard Send a message via Yahoo to wildcard
Quote:
Originally Posted by KwGeek View Post
Now just because it's relevant to this discussion, I did a quick google search for MRE and I found that a person can get a 12 case of MRE's for around $84 that's roughly $7 a meal.
http://www.google.com/products/catal...ed=0CFEQ8wIwAQ

I don't know how much a BBQ cost per person, but I can guess that it might be around the same if not a little bit more.


Looking forward to your thoughts.
KwGeek
have you ever tasted a MRE corn bread stuffing?? I've tasted some nasty shits in my career but never as bad as MRE Corn bread stuffing.......that stuff gave me the nightmare
__________________
wildcard is offline   Reply With Quote